Zarándoklat Andocsra

Nagyboldogasszony ünnepe alkalmából
2010. augusztus 14. (szombat)

Régi idők hagyománya szerintKép
idén újra felkerekedünk és útnak indulunk.

Nagyboldogasszony napján számos magyarországi és határon túli magyar templom tartja búcsúünnepét. Az ünnepet Szent István király is megtartotta és ezen a napon ajánlotta Magyarországot Szűz Mária oltalmába.

Kép Gyalogos zarándoklat: (26km)
Találkozó Balatonendréden a templomkertben reggel 5:45-kor, indulás 6 órakor. Kapolyon csatlakozási lehetőség 10:30 (római katolikus templom). Haza bérelt busszal.
Lelkivezető: Gárdonyi Máté atya
Bővebb információ, jelentkezés: Szt. Kilit Plébánia 84/322-977; Pap Sándor Balatonendréd - 30/6679594

Biciklis zarándoklat: (42km) – autós kísérettel
Kép Találkozó Siófokon a plébániatemplom udvarán délelőtt 7:15-kor, indulás  7:30-kor. Csatlakozási lehetőség Balatonkilitin 8:00 (római katolikus templom) és Tabon 12:30 (római katolikus templom). Haza biciklivel. A kísérő autóba lehet pakolni, lesznek találkozási pontok. Tabig földesúton megyünk!
Lelkivezető: Göndics János atya

Bővebb információ, jelentkezés: Szabó Zsolt Siófok - 30/8650027; Horváth Tamás atya Tab – 30/5757387

A közös megérkezés után délután 15 órakor szentmise, melyet Tomanek Péter atya celebrál.
A zarándokhely középpontja a Szűz Mária szobor, melynek már 294 öltözéke van. A Mária múzeum kiállítási anyagaként ingyenesen megtekinthető a zarándoklat napján.

Útvonal

Szürke jelzés: gyalogos zarándoklat útvonala
Kék jelzés: biciklis zarándoklat útvonala

A képre kattintva a térkép nagyobb méretben is megtekinthető.

Gyalogos zarándoklat útvonala:
- Balatonendréd
- Barkó (Jaba völgye)
- Kapoly (templomkert)
- andocsi képesfa
- Andocs

Biciklis zarándoklat útvonala:
- Siófok
- Balatonkiliti
- ságvári képesfa
- Flóra-hegy
- Torvaj