Andocsi zarándoklat
Nagyboldogasszony ünnepére készülve
2011. augusztus 13. (szombat)

Régi idők hagyománya szerint
idén újra felkerekedünk és útnak indulunk

Nagyboldogasszony napján számos magyarországi és határon túli magyar templom tartja búcsúünnepét. Az ünnepet Szent István király is megtartotta és ezen a napon ajánlotta Magyarországot Szűz Mária oltalmába.
Gyalogos zarándoklat: (26km)
Találkozó Balatonendréden a templomkertben reggel 5:45-kor, indulás 6 órakor. Haza bérelt busszal vagy saját szervezéssel.
Biciklis zarándoklat autós kísérettel: (42km)
Találkozó Siófokon a plébániatemplom udvarán reggel 7:45-kor, indulás 8:00-kor. Csatlakozási lehetőség Tabon 12 órakor, katolikus templom. Ebéd után rövid taizé imaóra.
A kísérő autóba lehet pakolni, lesznek találkozási pontok. Az út egy részén földes úton megyünk! Haza biciklivel vagy saját szervezéssel.
Program
A közös megérkezés után délután 16 órakor szentmise, melyet Bara Adolf atya celebrál.
A zarándokhely középpontja a Szűz Mária szobor, melynek már 300 öltözéke van. A Mária múzeum kiállítási anyagaként ingyenesen megtekinthető a zarándoklat napján.
Bővebb információ

Mindenkit szeretettel várunk a zarándoklatra!